Верховний Суд визнав правомірною купівлю авто по довіреності

+28

Верховний Суд визнав правомірною купівлю авто по довіреності

Сообщениеот Guard » 15 июн 2015, 18:33

Так як в нас народ полюбляє купувати/продавати авто по довіреності, думаю, ця інфа багатьом буде цікавою.

До року так 2009 - 2010. проблем з такими операціями не було. Продавець писав покупцю розписку, що отримав від нього гроші за продане авто, виписував довіреність і на тому розходились.
Після цього частими були ситуації, коли на майно людини, на яку оформлений автомобіль, накладався арешт. Під арешт попадало і авто. В таких випадках людина, яка придбала авто по довіреності, зверталась в суд з позовом про визнання права власності на цей автомобіль (так як вона його купила) та зняття з нього арешту (так як авто вже не належить людині, на майно якої накладено арешт). Такі справи безпроблемно вигравались.
Тобто, суди визнавали, що розписка і довіреність є достатніми доказами укладення договору купівлі-продажу автомобіля.

Поки не наступила криза. Тоді з метою захисту банків суди змінили практику. Людям в таких позовах почали відмовляти, мотивуючи це тим, що довіреність, розписка не свідчать, що був укладений договір купівлі-продажу автомобіля. Таким чином, людина втрачала автомобіль.
Тоді постраждалі почали звертатися в суди з позовами до людей, яким передавали гроші, з вимогою повернути їх. Такі справи вигравались, але часто рішення суду неможливо було виконати в зв'язку з відсутністю у боржника будь-якого майна. Таким чином, бувало, що покупець фактично втрачав і гроші.

І ось нарешті крапку в цьому питанні поставив Верховний Суд України. Згідно його рішення розписка про отримання грошей за проданий автомобіль, видана довіреність дають підстави вважати, що між сторонами був укладений договір купівлі-продажу автомобіля. А раз так, забрати авто в кінцевого власника не можна.
Це рішення Верховного Суду є обов'язковим для всіх судів. Тому тепер покупцеві не зможуть відмовити в правах на куплений ним автомобіль.

ЗИ Намагався як можна простішими словами, без юридичних премудростей передати суть.  :ab:
Ось ще посилання на текст рішення Верховного Суду: http://reyestr.court.gov.ua/Review/44749627
Ось посилання на статтю про це російською мовою (але трохи зарозумно написано): http://jurliga.ligazakon.ua/news/2015/6/12/129944.htm
Аватара пользователя
Guard Offline
Член ББ За активность 
Автор темы
Рейтинг: 3441


0

Re: Верховний Суд визнав правомірною купівлю авто по довірен

Сообщениеот скромный » 15 июн 2015, 20:26

суть цілком і в цілому зрозуміла повністю
Аватара пользователя
скромный Offline
Член ББ 
Рейтинг: 3977


0

Re: Верховний Суд визнав правомірною купівлю авто по довірен

Сообщениеот ТанЮФка » 12 ноя 2015, 13:06

тобто, якщо  ми в 2011 році придбади автомобіль по  довіреності, але зараз маємо проблеми через те, що в липні цього року на майно "колишнього власника" накладно арешт через борги перед банком, і у нас є розписка про передачу грошей, свідчення "власника", що авто він дійсно продав, то ми маємо право звернутися до суду для визнання права власності на автомобіль і цей позов буде задоволено?
ТанЮФка Offline


0

Re: Верховний Суд визнав правомірною купівлю авто по довірен

Сообщениеот НИК » 12 ноя 2015, 15:20

ТанЮФка писал(а):..... і цей позов буде задоволено?
саме це і написав Юра.
НИК Offline
Член ББ За заслуги перед отечеством 
Рейтинг: 2927


0

Re: Верховний Суд визнав правомірною купівлю авто по довірен

Сообщениеот Alexsoff » 12 ноя 2015, 17:58

А если авто было как залог кредита и потом по доверенности продано новому владельцу , в этом случае как ?
Alexsoff Offline
Рейтинг: 160


0

Re: Верховний Суд визнав правомірною купівлю авто по довірен

Сообщениеот Guard » 12 ноя 2015, 18:52

Заставне майно не може бути продане без згоди заставодержателя. Тому при такому варіанті визнання права власності на авто мені видається малоймовірним. Хіба що щось мутити.
Аватара пользователя
Guard Offline
Член ББ За активность 
Автор темы
Рейтинг: 3441


0

Re: Верховний Суд визнав правомірною купівлю авто по довірен

Сообщениеот ТанЮФка » 16 ноя 2015, 23:13

А хтось може підказати яка зараз ситуація по таким справам у судовій практиці? Тобто як часто такі позови мають позивний результат?
ТанЮФка Offline
Рейтинг: 0


0

Re: Верховний Суд визнав правомірною купівлю авто по довірен

Сообщениеот Guard » 17 ноя 2015, 08:15

Спеціально судову практику я не відслідковував. Але (як я писав) постанова Верховного Суду є обов'язковою для всіх судів. Тому думаю, особливих проблем в судовій практиці виникати не повинно.
Аватара пользователя
Guard Offline
Член ББ За активность 
Автор темы
Рейтинг: 3441


-3

Re: Верховний Суд визнав правомірною купівлю авто по довірен

Сообщениеот Guard » 05 янв 2016, 19:44

Ви будете сміятись, але не забувайте, де ви живете.
Той же самий Верховний Суд 16. 12. 2015 р. в іншій аналогічній справі прийняв постанову, в якій вказав, що довіреності та розписки недостатньо для визнання права власності на автомобіль. Вони не замінюють договір.
Посилання на текст рішення в реєстрі: http://reyestr.court.gov.ua/Review/54688985
Стаття: Доверенность на автомобиль не порождает право собственности, - ВСУ http://jurliga.ligazakon.ua/news/2016/1/5/139612.htm
Я не знаю, як в цій країні працювати.   :wall:
Аватара пользователя
Guard Offline
Член ББ За активность 
Автор темы
Рейтинг: 3441



След.

  • Похожие темы
    Комментариев(я)
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в Страхування і юриспруденція



cron
© Автоклуб «NISSAN-CLUB™» 2008–2023 • О клубеСоглашениеЧленствоПартнёрcкая программа
Наш форум не содержит ГМО Встречи клуба Кто онлайн On Air