Заміна каталізатора

0

Заміна каталізатора

Сообщениеот olostan » 10 дек 2015, 02:22

Доброго дня,

Після того, як нещодавно (десь тижні 2 тому) включилась лампочка Check Engine, я відвіз свій Nissan Qashqai на офіціальне СТО, де мені діагностували що причина в каталізаторі, і є два варіанта вирішення - або замініти на новий (це приблизно оцінили в 42к грн), або поставити "обманку".

Тому у мене декілька питань:
1. Чи дійсно каталізатор коштує так дорого?
2. Чи є альтернативи? Тобто чи обов'язково якщо міняти його, то на оригінальний новий?
3. Наскільки небезпечна "обманка"? Я десь читав що є такі моделі, де після встановки "обманки" буває обратний захват відпрацьованої суміші, що шкодить двигуну...

Машина Nissan Qashqai 2011, повний привід,безнин, 2л. Пробіг - приблизно 60к. Використовував середнє по ціні паливо (або інколи різні "супер", "плюс" і т.д.)

На СТО скинули лампочку, але через тиждень вона знову загорілась.

П.С. Питання можуть бути дивними, так як мої знання устрою машини досить поверхневі. Тому буду вдячен за будь які пояснення.
olostan Offline
Автор темы
Рейтинг: 0


0

Re: Заміна каталізатора

Сообщениеот НИК » 10 дек 2015, 08:39

Привіт. По порядку:
- кат деталь дійсно дорога, але якщо у оффіків вона коштує 42 тисячі, то десь в інших місцях (не скажу де, бо не знаю) можна знайти десь в районі 20-25 тисяч.
- ставити б/у немає сенсу, так само як і ставити чистий оригінал.
- що таке "обманка" ? Тобі, тобто твоїй тачці :grin: , вирізають кат, замість нього врізають трубу (можливо з пламягасником) - все красота: двиглу стає легше, але загорається "джекічан", так як другий (контрольний) лямбда-зонд буде видавати несправність ката. От на другу лямбду і ставлять "обманку" - це, як правило, звичайна втулка-перехідничок, яка і "змінює" показники.
І останнє - відсутність ката гірше ні мотору, ні всьому авто не робить ніяк, це чиста екологія і все. Навпаки, описаний тобою випадок з "захватом" відпрацьованої суміші, можливий саме при наявноті забитого ката.
Лампочка буде періодично загорятися. Потім, якщо будеш далі їздити, з"явиться запах тухлих яєць (дуже противний), ну а потім вже треба його міняти.
Що робити - тобі вирішувати. Успіху :ad:
НИК Offline
Член ББ За заслуги перед отечеством 
Рейтинг: 2927


0

Re: Заміна каталізатора

Сообщениеот Guard » 10 дек 2015, 08:51

Авто на гарантії? Від цього й залежать відповіді на твої питання.

1. Екзіст оригінал пропонує за 30 тис. Так що у офіціала цілком може коштувати всі 40 тис.
2. Я сенсу ставити обов'язково оригінал не бачу. Але тут знову питання з гарантією.
3. Перший раз чую про небезпечність обманок.

Зверни увагу, що якщо в 2016 р. повернуть техогляд, то автомобілі з обманками замість каталізатора його не пройдуть.
Аватара пользователя
Guard Offline
Член ББ За активность 
Рейтинг: 3441


0

Re: Заміна каталізатора

Сообщениеот НИК » 10 дек 2015, 08:56

Все правильно. Кат - річ дорога, але потрібна більше не авто, а нам самим, так як саме він робить викид шкідливих речовим з вихлопної в рази меньшим.
НИК Offline
Член ББ За заслуги перед отечеством 
Рейтинг: 2927


0

Re: Заміна каталізатора

Сообщениеот Guard » 10 дек 2015, 09:02

ЗИ Здохший за 60 тис. км каталізатор - досить дивно. Не виключено, що офіціали помилились.
Аватара пользователя
Guard Offline
Член ББ За активность 
Рейтинг: 3441


0

Re: Заміна каталізатора

Сообщениеот НИК » 10 дек 2015, 10:06

Guard писал(а):ЗИ Здохший за 60 тис. км каталізатор - досить дивно. Не виключено, що офіціали помилились.
теж згоден - для цього треба взагалі шнягу заливати. Крім того, прабли з катами у Нісанів припинилися після 2004 року (це по Х-Трейлам). Не думаю, що вони б знову ставали на граблі і парили на тачки дефектні деталі - це ж не ВАЗ :ai:
НИК Offline
Член ББ За заслуги перед отечеством 
Рейтинг: 2927


0

Re: Заміна каталізатора

Сообщениеот olostan » 10 дек 2015, 10:28

Дякую за відповіді.

Скажіть, теоритично чи можна перевірити стан каталізатора окрім знімаючи показники про те, чому загорився Check Engine?

Може порекомендуєте кесь місце-спеціаліста?

Дякую
olostan Offline
Автор темы
Рейтинг: 0


+7

Re: Заміна каталізатора

Сообщениеот НИК » 10 дек 2015, 10:40

olostan писал(а):
Скажіть, теоритично чи можна перевірити стан каталізатора окрім знімаючи показники про те, чому загорився Check Engine?

Практично це можна зробити, від"єднавши кат від вихлопної і візуально його оглянувши - немає бути оплавлених сот на вході в кат. А по-іншому  :pardon:
Якщо є можливість, можна спробувати замінити другий (контрольний) лямбда-зонд на завідомо справний. Хоча нормальні специ легко визначать по осцилографу справність лямбд не знімаючи їх з машини.
А оффіки можуть і розвести - навернуся лямбд, його замінять, а впарять, що замінили кат. Різниця в ціні в десятки разів :scare3:

Добавлено спустя 3 минуты 6 секунд:
Слухай, Валік, ти звідки взагалі? Якщо з Києва, або області - не парся і вали до Віталіка, на клубне СТО. А то ці офіціали з тебе 25384 шкури знімуть
НИК Offline
Член ББ За заслуги перед отечеством 
Рейтинг: 2927


0

Re: Заміна каталізатора

Сообщениеот L@M@K » 10 дек 2015, 11:36

Юра и Коля всё верно говорят.
Ставить обманку - единственный нормальный способ.
За 60 тыс кат не может умереть, проверять его нет смысла - с ним всё ок. Проблема скорее со второй лямбдой, а она дороже обманки.
Аватара пользователя
L@M@K Offline
Член ББ За преданность клубу 
Рейтинг: 2771


0

Re: Заміна каталізатора

Сообщениеот Guard » 10 дек 2015, 11:37

Якщо авто не на гарантії, то я взагалі не розумію, чого ти поперся до офіціала. Знайди нормальне СТО і хай тобі там зроблять по-людськи діагностику.
Аватара пользователя
Guard Offline
Член ББ За активность 
Рейтинг: 3441


След.

  • Похожие темы
    Комментариев(я)
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в Загальні технічні питання



cron
© Автоклуб «NISSAN-CLUB™» 2008–2023 • О клубеСоглашениеЧленствоПартнёрcкая программа
Наш форум не содержит ГМО Встречи клуба Кто онлайн On Air